Корисна інформація

Хочете встановити автоматику на розпашні ворота?

Для розпашних воріт розводка проводів дещо складніше ніж у випадку відкатних (розсувних, зсувних) воріт. Електропроводку найкраще робити одночасно із кладкою стовпів. У цьому випадку Ви маєте можливість заховати дроти в стовпи і тим самим забезпечити естетичний зовнішній вигляд Ваших воріт та вбережете від механічних пошкоджень.

Перше чого не потрібно робити- це брати товсті дроти. Електрики “старої закалки” закладають дроти перетином 2,5мм2 і більш, аж до 6мм2 міді, в тому числі на фотоелементи, кнопку-ключ. Єдині більші дроти, які потрібні для автоматики розпашних воріт-це кабель живлення блоку управління, і кабель живлення двигунів (і то не товстіше 1,5мм2).

Максимальний перетин проводів, які можна затиснути в них без додаткових хитрувань 1,5мм, проте слід врахувати, що деякі дроти доводиться скручувати разом і після цього затискати в клему. На фотоелементах ці клеми ще менше.

Отже, розглянемо схему електропроводки розпашних воріт.

Червоними лініями на ній позначені дроти, які нам необхідно прокласти. Перше що треба розуміти -це те, що всі дроти підходять до блоку управління. На схемі він позначений прямокутником сірого кольору, вільні кінці рекомендується залишати по 1-1,5м. Блок управління має сенс розташовувати збоку, з якого легше підвести кабель живлення 220В. Всі дроти в короб заводити з гофрованим захистом тільки знизу, інакше потрапить вода.

Отже, ми визначилися, що всі дроти йдуть до блоку управління розпашних воріт і виходять в пластикових гофрах з місці монтажу коробку блоку управління.

Розглянемо перший кабель: він йде від блоку управління-це живлення 220В, його є сенс робити кабелем ПВС 3х1,5. Цей провід йде від приводу до розетки або автомату. На автоматику воріт рекомендується встановлювати стабілізатор напруги.

Другий кабель – від приводу на сигнальну лампу, на схемі він позначений 2х0,75 (можна взяти і 2х0,5 і навіть менше, ампераж на лампі невеликий). Йде цей кабель від блоку на верхівку стовпа ближнього до блоку управління, якщо є можливість краще заховати його в стовп. Якщо на вершині стовпа є декоративний “капелюшок” виводите провід на лицьову площину стовпа прямо під “капелюшком”. Для збільшення дистанції дії пульта можна провести антенний кабель RG4.

Тепер розглянемо дроти живлення електроприводів, кожному приводу необхідний 4-х жильний кабель. Кабель повинен виходити на висоті трохи меншою, ніж висота встановлення приводів. Кабель обов’язково повинен бути гнучким і багатожильним. Найкраще використовувати ПВС 4х1,5. Провід двигуна №1 (ближнього до блоку) йде від приводу до блоку в пластиковій гофрі (провід, як показує практика, краще захищати). У кількох місцях гофру потрібно прикріпити до стовпа спеціальним кріпленням. Якщо стовпи металеві дроти завести всередину і вивести безпосередньо біля розпашного приводу.

Для приводу встановленого на далекому від блоку управління стовпі також необхідний 4-х жильний кабель ПВС 4х1,5. Цей провід проходить під отвором, його зручно вести в одній гофрі з проводом фотоелемента.

Далі йде розведення кабелів фотоелементів. Саме цей етап викликає найбільші труднощі, тому зупинимося на ньому детальніше. Проводку для фотоелементів найкраще виконати так званою UTP (витою парою) або ж сигналізаційним кабелем” 4х0,22.

Перше, що викликає труднощі це де встановлювати фотоелементи. Фотоелементи встановлюються в торцях стовпів, на однаковій висоті 500-600мм від землі.

Для розпашних воріт іноді корисно встановити другу пару фотоелементів, особливо, якщо ворота не прозорі і Ви не бачите, що знаходиться за ними. Ці фотоелементи встановлюються за воротами на відстані трохи більше ніж довжина однієї стулки. Для їх монтажу необхідно забетонувати стійки (в найпростішому випадку труба 60х30) і провести проводку до блоку управління. Керуючі контакти цих фотоелементів встановлюються в клеми STOP і END, замість перемички.

Близький до блоку управління фотоелемент (приймач) вимагає 4-х жильного дроту – 2 жили живлення, і ще 2 керуючі контакти. На схемі цей провід позначений 4х0,22. Він йде від стовпа до приводу, Часто забувають, що потрібен 4-х жильний кабелі і кладуть 2-х жильний, будьте уважні! Цей кабель при можливості краще заховати в стовп, залишивши вільний кінець 15-20 см. Якщо немає такої можливості потрібно зміцнити провід на стовпі, благо кріплення для проводу зараз вистачає. Часто цей дріт прокладають в швах між цеглою, а потім закладають розчином.

Фотоелемент на далекому від приводу стовпі вимагає 2-х жильного кабелю, на схемі він позначений 4х0,22. Проводку краще зробити знову ж тим же самим сигналізаційним проводом 4х0,22, можна використовувати 2 жили, а можна використовувати всі жили скрутивши їх попарно.

Залишилися питання?

Телефонуйте, і наші менеджери із задоволенням проконсультують Вас з усіх питань! Телефонуйте або замовте консультацію.

+380982092002

+380973090228

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *