Цей розділ присвячений прокладці електропроводки для автоматики відкатних воріт. Електропроводку найкраще робити разом із заливкою фундаменту воріт і з монтуванням стовпів. У цьому випадку Ви маєте можливість заховати дроти в стовпи і тим самим забезпечити естетичний зовнішній вигляд ваших воріт.
Перше чого не потрібно робити, це брати товсті дроти – електрики “старої закалки” закладають дроти перетином 2,5мм2 і більш, аж до 6мм2 міді, в тому числі на фотоелементи, кнопку-ключ. Єдиний товстий провід, який потрібен для автоматики воріт це кабель живлення, і то не товстіше 2,5-1,5мм2.Важливо розуміти те, що всі дроти проходять до електроприводу, на схемі він позначений прямокутником зеленого кольору, Вільні кінці рекомендується залишати по 1-1,5м. Привід найкраще розташовувати відразу за роликового кареткою яка ближче до отвору. Тим самим Ви зменшите витрата зубчастої рейки і не потрібно буде відходити далеко від отвору, щоб дістатися до приводу в разі потреби.Отже, ми визначилися, що всі дроти йдуть до приводу і виходять в пластикових гофрах з місця установки приводу.
Розглянемо перший кабель, йде від приводу – це живлення 220В, його є сенс робити кабелем ПВС 3х1,5. Цей провід йде від приводу до розетки або автомату. На автоматику воріт рекомендується встановлювати стабілізатор напруги.
Другий кабель – від приводу на сигнальну лампу, на схемі він позначений 2х0,75 (можна взяти і 2х0,5 і навіть менше, ампераж на лампі невеликий). Йде цей кабель від приводу на верхівку стовпа ближчого до приводу, якщо є можливість краще заховати його в стовп. Якщо на вершині стовпа є декоративна “капелюшок” виводите провід на лицьову площину стовпа прямо під “капелюшком”. Далі йде розводка кабелів фотоелементів. Саме цей етап викликає найбільші труднощі, тому зупинимося на ньому докладніше.
Проводку для фотоелементів найкраще виконати “Домофон сигнальним кабелем” 4х0,22. Годиться також вищезгаданий ПВС 2х0.5, тільки не забудьте, що ближньому до приводу фотоелементу потрібно 4 жили, а дальшому 2.Перше, що викликає труднощі це де встановлювати фотоелементи. Фотоелементи встановлюються в торцях стовпів, на однаковій висоті 500-600мм від землі.Близький до електроприводу фотоелемент (приймач, RX) вимагає 4-х жильного дрота – 2 жили харчування, і ще 2 керуючі контакти. На схемі цей провід позначений 4х0,35. Він йде від стовпа до приводу, Часто забувають, що потрібен 4-х жильний кабелі і кладуть 2-х жильний, будьте уважні. Цей кабель при можливості краще заховати в стовп, залишивши вільний кінець 15-20 см. Якщо немає такої можливості потрібно зміцнити провід на стовпі, кріплення для проводу зараз вистачає. Часто цей дріт прокладають в швах між цеглою, а потім закладають розчином.Фотоелемент на далекому від приводу стовпі (ТХ) вимагає 2-х жильного кабелю, на схемі він позначений 2х0,35. Проводку краще зробити знову ж тим же самим сигнальним проводом 4х0,22, можна використовувати 2 жили, а можна використовувати всі жили скрутивши їх попарно. Провід цього фотоелемента проходить під прорізом, тому передбачте, щоб він був надійно захищений, адже зверху буде проїжджати автотранспорт. У деяких випадках є сенс встановити фотоелементи з боку двору, якщо, наприклад, ваші ворота виходять на жваву вулицю, при такому розміщенні вони пропрацюють набагато довше.